در نمایشگاه مشترک افغانستان-ایران چه گذشت؟

نمایشگاه مشترک ایران- افغانستان که به تاریخ بیست و یکم قوس سال روان در تالار آسمان برگزار شد، یکی از پربازدیدکننده ترین نمایشگاه های بود که در هرات تاکنون برگزار شده است. این نمایشگاه در حالی برگزار شد که حدود ۳۰ درصد از مجموع غرفه‌های موجود را محصولات داخلی و یا محصولات غیر ایرانی تشکیل می‌داد. افراد زیادی در رده‌های سنی مختلف از این نمایشگاه دیدن کردند. اساتید دانشگاه‌ها و مکاتب، دانشجویان، شاگردان مکاتب، خانواده‌ها، افراد بلند پایه‌ی دولتی، تجار، سرمایه‌گذاران، خبرنگاران و شمار زیادی از ورزش‌کاران و افراد نظامی، رسمی و غیر رسمی از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کردند.
نمایشگاه مشترک ایران – افغانستان متفاوت بود. متفاوت از هر نمایشگاهی که قبلا در هرات برگزار شده بود. حدودا بیش از ده هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. بیش از ۴۰ شبکه تلویزیونی، رادیویی، مجله و خبرگزاری آن را پوشش دادند. خانواده‌های زیادی با مراجعه به این نمایش‌گاه از تولیدات جدید داخلی و خارجی دیدن کردند. بخشی از غرفه‌های مواد غذایی و لوازم خانگی، محصولات شان را به فروش رساندند.
محصولات شرکت صنعتی شهاب سیکلت نیز جزو محصولات نمایشی مورد علاقه‌ی جوانان و نوجوانان در این نمایشگاه بود. افراد زیادی از غرفه‌ی شهاب سیکلت دراین نمایشگاه دیدن کردند. عکس‌های زیادی گرفته شد و در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسید.
ورود به نمایشگاه برای عموم مردم آزاد بود. اما در جریان برگزاری نمایشگاه افراد سرشناس و مطرح افغانستان و ایران از نزدیک محصولات شهاب را دیدن کردند. نخست روز گشایش نمایشگاه جمعی از افراد برجسته‌ی محلی، محی‌الدین نوری معاون اداری ولایت، معاون استانداری استان خراسان رضوی، آقای محمود رشیدی افخمی سرکنسول ایران در هرات، آقای سیروس علاف مشاور ریاست جمهوری، آقای محمد ایوب انصاری فرمانده امنیه‌ و تعدادی از تاجران، سرمایه‌گذاران، خبرنگارها، روسای اداره‌های دولتی، دانشجویان، استادان دانش‌گاه، کسبه‌کاران و خانواده‌های زیادی از غرفه‌ی محصولات شهاب سیکلت در این نمایشگاه بازدید کردند.
نمایشگاه مشترک محصولات افغانستان-ایران پس از پشت سر گذاشتن چهار روز شلوغ، سر انجام روز جمعه بیست و چهارم قوس به کارش پایان داد.